Description
Savage Arms 42 Takedown, Over/Under, 22LR, 410 Bore, 20" Barrel, Matte Finish, Black, Synthetic Stock, Ambidextrous, 2 Rounds 22440
Specifications
| Caliber | 22 LR |
|---|---|
| Action | Over/Under |
| Barrel Length | 20" |
| Capacity | 2 Rounds |
| Color | Black |

Price: $629.00
56 in stock
Savage Arms 42 Takedown, Over/Under, 22LR, 410 Bore, 20" Barrel, Matte Finish, Black, Synthetic Stock, Ambidextrous, 2 Rounds 22440
| Caliber | 22 LR |
|---|---|
| Action | Over/Under |
| Barrel Length | 20" |
| Capacity | 2 Rounds |
| Color | Black |
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| UPC | 062654224409 |
| Manufacturer | Savage Arms |
| Manufacturer SKU | 22440 |
| Caliber | 22 LR |
| Model | 42 Takedown |
| Action | Over/Under |
| Barrel Length | 20" |
| Capacity | 2 Rounds |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.