Description
FN America Barrel, 20", 5.56 NATO, 1:7 Twist, Button Broached, Rifle Length Gas System, M16 Contour, Fits AR-15, Matte Finish, Black 20-100043
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
Price: Original price was: $299.00.$279.00Current price is: $279.00.
Out of stock
FN America Barrel, 20", 5.56 NATO, 1:7 Twist, Button Broached, Rifle Length Gas System, M16 Contour, Fits AR-15, Matte Finish, Black 20-100043
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Weight | 2.31 lbs |
|---|---|
| UPC | 845737008550 |
| Manufacturer | FN America |
| Manufacturer SKU | 20-100043 |
| Caliber | 556NATO |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.