Description
Faxon Firearms Duty Series, Big Gunner, 1:10 Twist Barrel, .308 Winchester, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A810M16NGQ
Specifications
| Caliber | 308 Winchester |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $236.00.$218.00Current price is: $218.00.
8 in stock
Faxon Firearms Duty Series, Big Gunner, 1:10 Twist Barrel, .308 Winchester, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A810M16NGQ
| Caliber | 308 Winchester |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 2.00 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341023260 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 10A810M16NGQ |
| Caliber | 308 Winchester |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.