Description
Faxon Firearms Duty Series, Big Gunner, 1:3 Twist Barrel, 8.6 Blackout, 16", Carbine-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A863C16NGQ
Specifications
| Caliber | 8.6 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $244.00.$225.00Current price is: $225.00.
3 in stock
Faxon Firearms Duty Series, Big Gunner, 1:3 Twist Barrel, 8.6 Blackout, 16", Carbine-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A863C16NGQ
| Caliber | 8.6 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 2.38 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341026384 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 10A863C16NGQ |
| Caliber | 8.6 Blackout |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.