Description
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 300 Blackout, 16", Carbine-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A38C16NGQ
Specifications
| Caliber | 300 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $173.00.$160.00Current price is: $160.00.
33 in stock
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 300 Blackout, 16", Carbine-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A38C16NGQ
| Caliber | 300 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341023222 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A38C16NGQ |
| Caliber | 300 Blackout |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.