Description
Faxon Firearms Duty Series, 1:10 Twist Barrel, 308 Winchester, 16" Pencil Profile, Mid-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A810M16NPQ
Specifications
| Caliber | 308 Winchester |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |

Price: Original price was: $237.00.$219.00Current price is: $219.00.
10 in stock
Faxon Firearms Duty Series, 1:10 Twist Barrel, 308 Winchester, 16" Pencil Profile, Mid-Length Gas System, Fits AR-10, Nitride Finish, Black 10A810M16NPQ
| Caliber | 308 Winchester |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.80 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341023277 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 10A810M16NPQ |
| Caliber | 308 Winchester |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.