Description
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 10.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Pencil Profile, Carbine-Length Gas System, Nitride Finish, Black 15A58C10NPQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 10.5" |
| Finish | Nitride |
Price: Original price was: $175.00.$161.00Current price is: $161.00.
5 in stock
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 10.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Pencil Profile, Carbine-Length Gas System, Nitride Finish, Black 15A58C10NPQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 10.5" |
| Finish | Nitride |
| Weight | 0.94 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341023086 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58C10NPQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 10.5" |
| Finish | Nitride |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.