Description
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 11.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid-Length Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M11NGQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 11.5" |
| Finish | Nitride |
Price: Original price was: $173.00.$160.00Current price is: $160.00.
26 in stock
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 11.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid-Length Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M11NGQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 11.5" |
| Finish | Nitride |
| Weight | 1.15 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341020016 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M11NGQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 11.5" |
| Finish | Nitride |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.