Description
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 12.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid Length-Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M125NGQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 12.5" |
| Finish | Nitride |
Price: Original price was: $175.00.$161.00Current price is: $161.00.
Out of stock
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 12.5" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid Length-Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M125NGQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 12.5" |
| Finish | Nitride |
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341026551 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M125NGQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 12.5" |
| Finish | Nitride |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.