Description
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 13.9" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid Length-Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M139NGQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 13.9" |
| Finish | Nitride |
Price: Original price was: $177.00.$163.00Current price is: $163.00.
8 in stock
Faxon Firearms Duty Series Barrel, 5.56 NATO, 13.9" Threaded Barrel, Fits AR-15, 1:8 Twist, Gunner Profile, Mid Length-Gas System, Nitride Finish, Black 15A58M139NGQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 13.9" |
| Finish | Nitride |
| Weight | 1.30 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341026568 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M139NGQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 13.9" |
| Finish | Nitride |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.