Description
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NGQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $186.00.$172.00Current price is: $172.00.
35 in stock
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NGQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.39 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341020153 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M16NGQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.