Description
Faxon Firearms Duty Series, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16" Pencil Profile, Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NPQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $187.00.$173.00Current price is: $173.00.
20 in stock
Faxon Firearms Duty Series, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16" Pencil Profile, Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NPQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341020146 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M16NPQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.