Description
Faxon Firearms SOCOM, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NSQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $185.00.$171.00Current price is: $171.00.
Faxon Firearms SOCOM, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 16", Mid-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58M16NSQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.70 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341020108 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58M16NSQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | SOCOM |
| Barrel Length | 16" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.