Description
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 20", Rifle-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58R20NGQ
Specifications
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
Price: Original price was: $191.00.$176.00Current price is: $176.00.
19 in stock
Faxon Firearms Duty Series, Gunner, 1:8 Twist Barrel, 5.56 NATO, 20", Rifle-Length Gas System, Fits AR-15, Nitride Finish, Black 15A58R20NGQ
| Caliber | 556NATO |
|---|---|
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Weight | 1.70 lbs |
|---|---|
| UPC | 816341020214 |
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer SKU | 15A58R20NGQ |
| Caliber | 556NATO |
| Model | Duty Series |
| Barrel Length | 20" |
| Finish | Nitride |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.