Description
Specifications
| Action | Lever Action |
|---|---|
| Capacity | 6+1 |
| Finish | Color Case Hardened |
| Sights | Fiber Optic HIVIZ |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Turkish Walnut |
| Rate of Twist | 1:12" |
Additional Features
- Top Ejection

Price: $885.00
Out of stock
| Action | Lever Action |
|---|---|
| Capacity | 6+1 |
| Finish | Color Case Hardened |
| Sights | Fiber Optic HIVIZ |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Turkish Walnut |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Weight | 0.36 lbs |
|---|---|
| UPC | 643477865521 |
| Manufacturer | Gforce Arms |
| Manufacturer SKU | GFLVR3030CC |
| Model | Saddlehorn |
| Action | Lever Action |
| Capacity | 6+1 |
| Finish | Color Case Hardened |
| Sights | Fiber Optic HIVIZ |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.