Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock OD Green H7 Chassis |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
Additional Features
- AICS Compatible Magazine
- M-LOK Mount Points

Price: $839.00
Out of stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock OD Green H7 Chassis |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| UPC | 682146879759 |
| Manufacturer | HOWA |
| Manufacturer SKU | HHERA65CODG |
| Model | M1500 HERA H7 |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.