Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Black Hogue Stock |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
Additional Features
- HACT Two-Stage Trigger
- Sling Swivel Studs
- Heavy Barrel

Price: $629.00
2 in stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Black Hogue Stock |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Weight | 0.51 lbs |
|---|---|
| UPC | 682146381689 |
| Manufacturer | HOWA |
| Manufacturer SKU | HGR73102+ |
| Model | M1500 Hogue |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.