Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Walnut Stock |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
Additional Features
- Two-Stage HACT Trigger
- Sling Swivel Studs

Price: $729.00
Out of stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Walnut Stock |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| UPC | 682146118308 |
| Manufacturer | HOWA |
| Manufacturer SKU | HWH223 |
| Model | M1500 Walnut Hunter |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.