Description
Maxim Defense Industries PDX, Complete Upper, 300 Blackout, 5.5" Barrel, Black Finish, Includes Mil-Spec BCG MXM-47827
Specifications
| Caliber | 300 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 5.5" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |

Price: Original price was: $1,295.00.$1,165.50Current price is: $1,165.50.
Out of stock
Maxim Defense Industries PDX, Complete Upper, 300 Blackout, 5.5" Barrel, Black Finish, Includes Mil-Spec BCG MXM-47827
| Caliber | 300 Blackout |
|---|---|
| Barrel Length | 5.5" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Weight | 5.00 lbs |
|---|---|
| UPC | 680017478278 |
| Manufacturer | Maxim Defense Industries |
| Manufacturer SKU | MXM-47827 |
| Caliber | 300 Blackout |
| Model | PDX |
| Barrel Length | 5.5" |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.