Description
Night Stalker 4K delivers clear colorful and detailed images significantly enhancing target recognition and accuracy at higher magnifications for an exceptional shooting experience. The 4K CMOS sensor provides more pixels and a larger array enhancing image clarity and target acquisition raising hunting
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Weight | 25.9 oz / 734g |
| Length | 13.6" |
| Warranty | Mfg 2 Year Limited |
| Condition | New |
| Ca_prop_65 | Yes |
| Waterproof | IP67 |
| Optics_type | Night Vision Rifle Scope |
| Battery_type | Lithium Ion 18650 (1) |
| Battery_count | 1 |
| Optics_finish | Anodized |
| Optics_fogproof | Yes |
| Battery_run_time | 5 hr |
| Country_of_origin | China |
| Night_vision_zoom | Variable |
| Optics_shockproof | Yes |
| Optics_app_support | PardVision 2 |
| Night_vision_sensor | CMOS |
| Night_vision_display | LCD |
| Night_vision_reticle | Multiple Patterns & Color Options |
| Night_vision_bluetooth | No |
| Night_vision_eye_relief | 100mm |
| Night_vision_resolution | 3840×2160 Pixels |
| Night_vision_detect_rnge | 1200 yds |
| Night_vision_focus_range | 3m to Infinity |
| Night_vision_auto_cut-off | Yes |
| Night_vision_power_supply | USB Type-C |
| Night_vision_magnification | 5.6x |
| Night_vision_media_storage | Micro SD 128GB |
| Night_vision_op_temp_range | -22 to 131�F / -30 to 55�C |
| Night_vision_tube_diameter | 30mm |
| Night_vision_wi-fi_hotspot | Yes |
| Night_vision_infrared_illum | Yes |
| Night_vision_video_recording | Video / Photo / Snapshot |
| Night_vision_brght_lght_cutoff | Yes |
| Night_vision_laser_rangefinder | Built-In |
| Night_vision_obective_lens_dia | 100mm |
| Night_vision_sensor_pixel_interval | 12 um |





Reviews
There are no reviews yet.