Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Sights | No Sights |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Matte Black |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
Additional Features
- CrossFire Adjustable Trigger

Price: $580.00
Out of stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Sights | No Sights |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Matte Black |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| UPC | 810070684389 |
| Manufacturer | Remington |
| Manufacturer SKU | R85840 |
| Model | 783 |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Matte Blue |
| Sights | No Sights |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.