Description
Specifications
| Action | Semi-Auto |
|---|---|
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Black |
| Sights | Fixed sights |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Synthetic |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Chamber | 3" |
| Rate of Twist | 1-in-16 |
Additional Features
- Adjustible Length of Pull

Price: $199.00
Out of stock
| Action | Semi-Auto |
|---|---|
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Black |
| Sights | Fixed sights |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Synthetic |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Chamber | 3" |
| Rate of Twist | 1-in-16 |
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| UPC | 4806015511588 |
| Manufacturer | Rock Island Armory |
| Manufacturer SKU | 51158 |
| Model | 51158 |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish | Black |
| Sights | Fixed sights |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.