Description
Ruger American, TALO, Bolt Action Rifle, 223 Remington, 16.12" Barrel, Camo Finish, Synthetic Stock, 20 Rounds 36918
Specifications
| Caliber | 223 Remington |
|---|---|
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 16.12" |
| Capacity | 20 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Bronze |

Price: $799.99
Out of stock
Ruger American, TALO, Bolt Action Rifle, 223 Remington, 16.12" Barrel, Camo Finish, Synthetic Stock, 20 Rounds 36918
| Caliber | 223 Remington |
|---|---|
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 16.12" |
| Capacity | 20 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Bronze |
| Weight | 8.13 lbs |
|---|---|
| UPC | 736676369188 |
| Manufacturer | Ruger |
| Manufacturer SKU | 36918 |
| Caliber | 223 Remington |
| Model | American |
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 16.12" |
| Capacity | 20 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Bronze |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.