Description
Ruger American Rifle Hunter, TALO, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 18", Silver, Magpul, Right Hand, 1:8, 5 Rounds 26996
Specifications
| Caliber | 6.5 Creedmoor |
|---|---|
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 18" |
| Capacity | 5 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Silver |

Price: $1,059.00
Out of stock
Ruger American Rifle Hunter, TALO, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 18", Silver, Magpul, Right Hand, 1:8, 5 Rounds 26996
| Caliber | 6.5 Creedmoor |
|---|---|
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 18" |
| Capacity | 5 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Silver |
| Weight | 10.75 lbs |
|---|---|
| UPC | 736676269969 |
| Manufacturer | Ruger |
| Manufacturer SKU | 26996 |
| Caliber | 6.5 Creedmoor |
| Model | American Rifle Hunter |
| Action | Bolt |
| Barrel Length | 18" |
| Capacity | 5 Rounds |
| Finish | Cerakote |
| Color | Silver |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.