Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Sights | Gold Bead Front/Folding Rear |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Full Length Walnut |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
Additional Features
- Scope Ringe Included

Price: $1,579.00
Out of stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Sights | Gold Bead Front/Folding Rear |
| Stock / Frame / Grips | Wood Stock Full Length Walnut |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| UPC | 736676571697 |
| Manufacturer | Ruger |
| Manufacturer SKU | 57169 |
| Model | M77 RSI International |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 5 + 1 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Sights | Gold Bead Front/Folding Rear |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.