Description
Specifications
| Action | Semi-Auto |
|---|---|
| Capacity | 17 + 1 |
| Finish | Rose Gold Cerakote |
| Sights | FS: Blade | RS: Adjustable |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Rose Gold Frazzled Stock |
| Magazine | 1 17 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-10" |

Price: $789.99
Out of stock
| Action | Semi-Auto |
|---|---|
| Capacity | 17 + 1 |
| Finish | Rose Gold Cerakote |
| Sights | FS: Blade | RS: Adjustable |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock Rose Gold Frazzled Stock |
| Magazine | 1 17 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| UPC | 736676191420 |
| Manufacturer | Ruger |
| Manufacturer SKU | 19142 |
| Model | Pistol Caliber (PC) Carbine |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 17 + 1 |
| Finish | Rose Gold Cerakote |
| Sights | FS: Blade, RS: Adjustable |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.