Description
Specifications
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 3 + 1 |
| Finish | Carbon Fiber |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock |
| Magazine | 1 3 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
Additional Features
- AccuTrigger
- Carbon Fiber Barrel

Price: $1,499.00
Out of stock
| Action | Bolt Action |
|---|---|
| Capacity | 3 + 1 |
| Finish | Carbon Fiber |
| Stock / Frame / Grips | Synthetic Stock |
| Magazine | 1 3 rd. |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| UPC | 011356329646 |
| Manufacturer | Savage Arms |
| Manufacturer SKU | 32964 |
| Model | 110 Carbon Hunter Pro |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 3 + 1 |
| Finish | Carbon Fiber |
| Brand |
Here is additional information about this product.
Here is additional information about this product.
Reviews
There are no reviews yet.